Hp fännid
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hp fännid

Tore foorum kõikidele Harry Potteri fännidele. https://hpfannid.forum.co.ee
 
PealehtPortalGalleryOtsiLatest imagesRegistreeriLogi sisse

 

 Minu unistuste maa

Go down 
+2
Jossu
Brietha
6 posters
AutorTeade
Brietha
Salamõrtsukas
Salamõrtsukas
Brietha


Female Postituste arv : 1434
Hüüdnimi : Bri
Punktid : 525
Galeoonid : 286
Aktiivsuspunktid : 29893
Registration date : 18/01/2008

Minu unistuste maa Empty
PostitaminePealkiri: Minu unistuste maa   Minu unistuste maa Icon_minitimeNelj Juun 11 2009, 07:35

See on kopeeritud minu mk kasutajast. See oli võistlustel ja sai teise koha. Mis on minu kõige kõrgem koht jutukohta. Ausaltöeldes oli see mu päeva kõige ilusam hetk. Mitte see koht (noh see oli ka tore. Auhinnad olid magusad). Oli hoopis see mida öeldi võistluste avamisel minu jutu kohta:

Need sõnad, see anne ja võlu. Kõik see ja sealt kiirgav hoolivus ja headus garanteeris talle 2 koha! Palju õnne!

Jutt siis:

Enne kui ma hakkan rääkima enda maast küsin ma küsimuse: Mida peaks ennast sisaldama unistuste maa? Kas see peaks olema maa, mis on roosa ja täis liblikaid või hoopis nagu tavaline maa, aga kõik on kõigiga ausad? Kas unistuste maad on võimalik üless ehitada kui saa vägaväga tahad? Või jääb see ainult mõtteks, siis kui sa üksi oled? Soovitan sul selle üle mõelda.


Jutt siis:

Ühel hommikul, kui ma olin haige panin ma silmad kinni. Nojah seda võib teha ka inimene, kes ei ole haige ja seda ainult sellepärast, et ta tahaks edasi magada ja pääseda tööst ja koolist. Mina nii silmi kinni ei pannud. Ma panin nii silmad kinni, nagu ma tegin alalti, kui tahtsin unistada. Ma panin silmad kinni ja nägin kuldseid maju mis on nagu pilvelõhkujad, aga kõvasti kõrgemad. Neil majal aknaid ei olnud, sest maja oli ise klaasist. Nojahh siis selgus, et need majad ei olnudki kuldsed, aga samas ikka olid. Noh, aga see on ju minu unistuste maa ja ma võin mõelda mida tahan. Kuna see pilt oli nii ilus võtsin ma veel kätte paberiblokki ja erkkollse pliiatsi ja hakkasin joonistama. Kui ma proovisin joonistada maju, mis mu unistuste maal olid, oli mul väga raske. Need majad olid nii ilusad. Ma panin veel silmad kinni, et püüda veel seda imelist pilti, aga asemele ei tulnud mitte kuldläbipaistvad majad vaid olid puud. Need puud olid mustikapuud. See puu ei olnud üleni roheline nagu minu kodus olevad puud. See puu oli väga sinikas lilla. Lähemalt vaadates oli see puu pungil mustikatest. Siis ma tegin silmad jälle lahti ja võtsin välja lilla pliiatsi. See lilla ei olnud üldse see, nagu minu unistuste maal, aga see oli ikkagi lilla ja ma püüdsin sellega läbi saada. Kui ma joonistama hakkasin tegin ma lihtsalt keskele ühe lilla ringi ja värvisin seest ära. Kirusin jälle oma joonistamisoskust, aga samas ka lohutasin end. See minu unistuste maa ongi ju nii ilus. Ma panin veel silmad kinni ja ma nägin enda ees sinist järve. See sinine oli nii hele, nagu oleks see kraanivesi. Seal eemal oli veel väike kosk, mis tormmas mööda kive alla samas tegemata mingit heli. See heli oli nii ilus, kuigi ma seda ei kuulnud. See järv oli ääristatud lutsukividega, aga nendega ei oleks lihtsalt tohtinud lutsu visata. Need kivid olid nii ümarad ja lapikud. Sobisid suurepärasekt kose juurde. Siis nägin ma eemal ühte tüdrukut. Tal oli seljas valge uhke kleit ja tal olid juuksed lokkis. Juuksed olid kollased ja säravad, mitte eriti pikad. Tüdruk maalis. Hiilides kohale nägin, et ta maalis koske, mis hääletult alla langes. Pildi peal olid aga kõik helid välja tulnud. Siis ma tegin silmad lahti ja mõtlesin - see maa oli liiga ilus, et sinna tagasi minna, sest sinna jäämine ei oleks see sama. Ma võtsin enda joonistuse ja panin selle sahtlisse peitu, lootes, et ma leian selle kunagi ülesse ja tuletan meelde kui tore oli mul sellel maal. Maal, kus olid kollased klaasist majad, kõrged mustikapuud ja järv, mis on äärestatud lutsukividega. Kõige rohkem, aga jäi meelde see tüdruk valges kleidis kes maalis selle ilu helisid.
Tagasi üles Go down
Jossu
Paparatso
Paparatso
Jossu


Female Postituste arv : 5464
Age : 29
Hüüdnimi : Nüüd ja igavesti: Jossu
Punktid : 260
Galeoonid : 111
Aktiivsuspunktid : 33083
Registration date : 30/03/2009

Minu unistuste maa Empty
PostitaminePealkiri: Re: Minu unistuste maa   Minu unistuste maa Icon_minitimeNelj Juun 11 2009, 21:09

Väga hea jutt. Ja sul on tõesti annet.
Tagasi üles Go down
Evanna
Foorumi Ülemvalitsejanna
Foorumi Ülemvalitsejanna
Evanna


Female Postituste arv : 10351
Age : 28
Hüüdnimi : Evanna, Ev.
Punktid : Ei arvestata
Galeoonid : 1295
Südamed : 9
Aktiivsuspunktid : 31295
Registration date : 04/08/2007

Minu unistuste maa Empty
PostitaminePealkiri: Re: Minu unistuste maa   Minu unistuste maa Icon_minitimeEsm Juun 15 2009, 13:15

Väga armas jutt.
Tagasi üles Go down
https://hpfannid.forum.co.ee
Ristor
Greif
Greif
Ristor


Male Postituste arv : 856
Age : 25
Hüüdnimi : Ristor
Punktid : 120
Galeoonid : 76
Aktiivsuspunktid : 27747
Registration date : 14/08/2009

Minu unistuste maa Empty
PostitaminePealkiri: Re: Minu unistuste maa   Minu unistuste maa Icon_minitimeEsm Aug 17 2009, 09:00

Väga hea jutt
Tagasi üles Go down
Evanna
Foorumi Ülemvalitsejanna
Foorumi Ülemvalitsejanna
Evanna


Female Postituste arv : 10351
Age : 28
Hüüdnimi : Evanna, Ev.
Punktid : Ei arvestata
Galeoonid : 1295
Südamed : 9
Aktiivsuspunktid : 31295
Registration date : 04/08/2007

Minu unistuste maa Empty
PostitaminePealkiri: Re: Minu unistuste maa   Minu unistuste maa Icon_minitimeNelj Sept 10 2009, 20:33

Ooh, ma lugesin seda uuesti... Mulle nii meeldib selle jutu abstraktsus, see on tõesti ilus jutt.
Tagasi üles Go down
https://hpfannid.forum.co.ee
Jane Doe
Istar
Istar
Jane Doe


Female Postituste arv : 2924
Age : 27
Hüüdnimi : Janet.


Punktid : 10
Galeoonid : 10
Aktiivsuspunktid : 29460
Registration date : 23/10/2009

Minu unistuste maa Empty
PostitaminePealkiri: Re: Minu unistuste maa   Minu unistuste maa Icon_minitimeReede Jan 15 2010, 15:45

On tõesti väga ilus jutt. Just selline ilus, puhas ja hooliv. Ma ei tea miks aga mul tuli ühte lauset lugedes vesi silma.
Tagasi üles Go down
Murtagh
Viirastus
Viirastus
Murtagh


Female Postituste arv : 6315
Hüüdnimi : Murtagh, Mur
Punktid : 1435
Galeoonid : 1250
Aktiivsuspunktid : 33091
Registration date : 14/08/2008

Minu unistuste maa Empty
PostitaminePealkiri: Re: Minu unistuste maa   Minu unistuste maa Icon_minitimePüh Veeb 21 2010, 19:19

Ilus on küll jah.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Minu unistuste maa Empty
PostitaminePealkiri: Re: Minu unistuste maa   Minu unistuste maa Icon_minitime

Tagasi üles Go down
 
Minu unistuste maa
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» Unistuste kool
» Minu foorum
» Minu loom
» Minu draakonid

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Hp fännid :: Omalooming :: Lühijutud-
Hüppa: